CNG Nedir?

CNG Nedir?

Doğal gaz; fosil kaynaklı, renksiz, kokusuz ve havadan hafif yanıcı bir gazdır. Metan (CH4), Etan (C2H8), Propan(C3H8), Bütan (C4H10), Karbondioksit (CO2), Azot (N2), Helyum (He) ve Hidrojen sülfür (H2S) gibi çeşitli hidrokarbonlardan oluşur. Yandığında kül ve kükürt bileşikleri oluşturmaz ve zararlı asit yağmurlarına neden olmaz. Günümüzde değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olarak konutlar, işyerleri, resmi kurumlar, okullar, sağlık kuruluşları, fabrikalar ve konaklama tesislerinde kullanılmaktadır.

CNG (Sıkıştırılmış Doğal gaz), ulusal boru hattı şebekesi veya şehir içi dağıtım sisteminden tedarik edilen doğal gazın, yaklaşık 200 bar basınç altında sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir. CNG, kokusuz, renksiz ve zehirli olmayan gaz fazında bir yakıttır.

Doğal gazın boru hatları ile iletilemediği yörelere ve işletmelere, temiz, çevreci ve verimli doğal gaz, özel imal edilmiş silindirler kullanılarak sıkıştırılmış gaz (CNG) formunda ulaştırılabilmektedir.

Doğal gaz, boru hattından çekilerek özel kompresörler ile Naturelgaz’ın dolum tesislerinde 200 bar basınca kadar sıkıştırılmakta ve CNG stok ünitelerinin (palet) içine yerleştirilmiş özel tüplere doldurularak, bu paletler müşteri sahalarına taşınmaktadır. Müşteri sahasında kurulan basınç düşürücü sistem vasıtası ile önce 2-8 bar aralığında ve sonrasında müşterilerimizin istediği basınçlarda müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com